UKS Foxball

O nas

Sekcja pływacka "UKS FOXBALL" uzyskała licencję Polskiego Związku Pływackiego w kwietniu 2010 roku.

Na bazie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pragniemy przyczynić się do rozwoju rzeszowskiego pływania. We wrześniu 2010 roku rozpoczęliśmy szeroką rekrutację wśród uczniów, ponieważ zaczęliśmy formalne szkolenie wszystkich grup wiekowych dzieci i młodzieży.
W chwili obecnej trenuje w klubie około 250 dzieci i młodzieży z rzeszowskich szkół.

W przyszłości planujemy rozszerzyć naszą działalność o szkolenie nie tylko dzieci i młodzieży ale także "masters" i triathlon.

W ramach działalności klubu organizujemy zgrupowania i obozy o profilu pływackim.

Zawodnicy naszej sekcji biorą również udział w zawodach pływackich organizowanych przez Polski Związek Pływacki oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Pływacki, osiągając coraz lepsze wyniki sportowe.